همه چیز از هر آنچه که در یک زندگی از خاطر انسان می گذرد یا به زندگی معنا می بخشد یا زندگی را لذت بخش می نماید به هر نامی و....

برای اینکه مطالب را بهتر ببیند نیاز است که فونت b koodak روی سیستم شما نصب باشد.

برای توضیحات بیشتر و نصب فونت اینجا را کلیک کنید ...
شنبه 4 خرداد‌ماه سال 1387

چشم ها را باید شست.

جور دیگر باید دید.

 

چرا جور دیگر ببینیم ؟

دید ما چه تأثیراتی می تواند داشته باشد؟

آیا دید ما تأثیر خارجی دارد یا نه؟

آیا نوع دید در ما حالتی را ایجاد می کند که آن حالت تأثیر خارجی دارد؟

 

این را نمی دانم ، شاید نیاز به خیلی تأمل دارد اما فی الجمله اینست که نوع نگرش تأثیر درونی را دارد و این چون در درون ماست هر یک آنرا بداهتاً درک می کنیم (به علم حضوری).

یعنی با اندکی عنایت در امور بسیار جزیی زندگی روزمره ی خود این مهم را درک خواهیم کرد. گاهی شرایطی رو که در آن قرار گرفته ایم و از دیدگاه اطرافیان بدترین شرایط است می تواند برای ما لذت بخش بوده است یا چیزی که همه از آن لذت می برند برای ما چندش آور و مشمئز کننده است. چرا که این نگرش در درون تأثیر می گذارد و نفس را تحت تأثیر قرار می دهد و نفس هم مطمئناً بنا به قانون سوم نیوتون واکنش خواهد داشت و پر واضح است که نفس اگر نفسی پرورده و قوی باشد به آسانی می تواند تأثیراتی گسترده بر دنیای خارج داشته باشد. لذا نوع دید تمام زندگانی انسان را تحت الشعاع خود قرار می دهد.

آتش برای ابراهیم گلستان است واین  در حالی است که همه ی آدم های اطراف او در انتظار آزار رسیدن به او هستند .

به نظر من این نگاه ابراهیم است که آن لحظه را برای او در اوج لذت و خوشی می برد. ابراهیم به هدف خود نگاه می کند و آنچه که در راه رسیدن به هدف و غایت نیاز باشد در مورد آن تلاش می کند و از هر چیز که در این راه رسیدن به هدف است لذت خواهد برد حتی اگر از دیدگاه دیگران آن چیز امری آذار دهنده باشد .

لذا ابراهیم آتشی که در راه جلب رضایت معشوق است را گلستان می بیند و در این مورد خاص اگر هم دیگران گلستان شدن آتش را به نظاره می نشینند می تواند همان تأثیر خارجی نفس باشد که گذشت. زیرا که نفسی که از آن ابراهیم است نفسی است راسخ و محکم با قدرت بالا که به راحتی تأثیر درونی خود را به خارج انتقال می دهد و به این صورت اتصال خود را با یک نفس بی منتها و واجب اعلام می دارد.

زندگی زیباست و لذت بخش اگر زیبا ببینیمش اگر لذت بخش بدانیمش و پر از سختی است اگر مشکل بپنداریمش.همچنین می توانید در باکس زیر دیدگاه های ارائه شده را ببینید و دیدگاه خود را نیز درج نمایید. 


 

در صورتی که تمایل دارید به دیگر مطالب این وبلاگ دسترسی داشته باشید